yuzuyoruz.com Ana Sayfa
Ana Sayfa Ana Sayfa > Yüzüyoruz > Forumlar > Genel Konular
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - 31. Boğaziçi Yüzme Yarışları 2019
  FAQ FAQ  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

31. Boğaziçi Yüzme Yarışları 2019

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 12>
Yazar
Mesaj
Metela View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Kayıt Tarihi: 16 Jun 2016
Konum: istanbul
Durum: Aktif Değil
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Metela Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 31. Boğaziçi Yüzme Yarışları 2019
    Gönderim Zamanı: 14 Dec 2018 Saat 11:05pm
http://bogazici.olimpiyatkomitesi.org.tr
4 Ocak 2019'da kayıtlar başlıyor. Arkadaşlar aşağıda eleme derecelerini paylaştım.

Yalnız benim canımı çok çok sıkan bu yarışmanın artık tek amacının para olması. 170 TL yapmışlar, 2016 da 100 TL, geçen sene de 120 TL idi, bir hatam varsa düzeltin, bu yarışma devlet ve büyük sponsorlar destekli bir etkinlik, bu fiyatı nasıl bu kadar yükseltiyorlar?! Bu yüzden diğer yarışmaların da fiyat yükselteceğinden emin olabilirsiniz, bütün yarışmalara gitmek isteseniz, katılım ücretleri de artık ciddi rakamlara geliyor, yol yatacak yer vs. bunları da düşünürseniz cidden halkın değil de parası olan belli bir kesimin işi olmaya başlayacak. 

Bana göre direk katılım sayısı da kısılmış gibi geçen sene 612. sırada 1 sa 13 ile bitirmiş ve eleme derecesi 1 sa 11 dk idi, bu sene 1 sa 7 dk da bitirdim ancak eleme derecesi 1 sa 4dk ya düşmüş, herkes 7 dakika hızlı mı yüzmüş, o zaman ben nasıl genel klasmanda 612. sıradan 315. sıraya, kategoride de 99. sıradan 51'e bu sene yükseldim. Ayrıca genel katılımda da sayı artmış. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar diğer yıllara göre karşılaştırmalı bir hesap yapmasını çok isterim. Benim yine burnuma hoş kokular gelmiyor umarım haksız çıkarım. 

Ayrıca forumda bir anda kaybolan Cemal Gümüş vakasını da biliyorsunuz. Bu yarışın resmen tutkunuydum, ömrüm boyunca katılmak istiyordum, ancak şimdi bu sene herhalde son katılımım olur hissine kapıldım çünkü ciddi olarak midemi bulandıran bir organizasyon oldu, şeffaflık sıfır ve sadece ticaret amaçlı bir etkinlik amacına dönüştüğünü bu sene çok net görüyorum, umarım benim gözlerim bozuktur, beni lütfen haksız çıkartın ki seneye de katılayım!

2018 yılında Yüzme Yarışına katılmış ve bitirmiş olanlardan:

Bir önceki sene katılıp bitirenlerden aşağıda açıklanan baraj derecelerinin altında yüzenler bir sonraki Boğaziçi kıtalar arası yüzme yarışına doğrudan katılabilirler. Bir önceki sene yarışa katılmayanlar ve dereceleri barajın üstünde kalanlar seçmelere katılacaktır. 


DERECELER GÜNCELLENMİŞTİR OLUMLU OLARAK!

 A Kategorisi Erkeklerde derecesi 00:55:42’nin altında olanlar

 A Kategorisi Kadınlarda derecesi 01:01:15’in altında olanlar

 B Kategorisi Erkeklerde derecesi 01:03:23’ün altında olanlar

 B Kategorisi Kadınlarda derecesi 01:04:29’un altında olanlar

 C Kategorisi Erkeklerde derecesi 01:12:21’in altında olanlar

 C Kategorisi Kadınlarda derecesi 01:16:07’nin altında olanlar

 D Kategorisi Erkeklerde derecesi 01:10:28’in altında olanlar

 D Kategorisi Kadınlarda derecesi 01:17:48’in altında olanlar

 E Kategorisi Erkeklerde derecesi 01:11:00’ın altında olanlar

 E Kategorisi Kadınlarda derecesi 01:17:40’ın altında olanlar

 F Kategorisi Erkeklerde derecesi 01:08:08’in altında olanlar

 F Kategorisi Kadınlarda derecesi 01:12:24’ün altında olanlar

 G Kategorisi Erkeklerde derecesi 01:07:40’ın altında olanlar

 G Kategorisi Kadınlarda derecesi 01:13:41’in altında olanlar

 H Kategorisi Erkeklerde derecesi 01:09:00’ın altında olanlar

 H Kategorisi Kadınlarda derecesi 01:15:16’nın altında olanlar

 I Kategorisi Erkeklerde derecesi 01:09:47’nin altında olanlar

 I Kategorisi Kadınlarda derecesi 01:16:39’un altında olanlar

 J Kategorisi Erkeklerde derecesi 01:13:56’nın altında olanlar

 J Kategorisi kadınlarda derecesi 01:25:10’un altında olanlar

 K Kategorisi Erkekler ve Kadınlarda katılıp bitirenler

 L Kategorisi Erkekler ve Kadınlarda katılıp bitirenler

2018 Boğaziçi Kıtalararası Yarışmalarına, seçmelere katılmadan kayıtlarını yaptırabilirler. Bu derecelerin üzerindeki bir sürede yarışmayı bitirmiş olanlar SEÇMELERE KATILACAKLARDIR.Düzenleyen Metela - 23 Feb 2019 Saat 9:18pm
Yukarı Dön
Metela View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Kayıt Tarihi: 16 Jun 2016
Konum: istanbul
Durum: Aktif Değil
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Metela Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Dec 2018 Saat 11:13pm
Şunu da belirteyim direk katılım konusunda tabi ki komite her sene bu oranları değiştirme hakkına sahip, ben bu hakkı kullandıklarını düşünmüyorum amacın sadece para olduğunu düşünüyorum, şikayet etsek kim dinler, artık neyin suyu çıkmadı ki diye düşünmeden edemiyorum.
Yukarı Dön
suyudovenadam View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Kayıt Tarihi: 31 Jan 2015
Konum: Türkiye
Durum: Aktif Değil
Points: 380
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Alıntı suyudovenadam Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Dec 2018 Saat 1:06pm
Merhaba herkese. Yeni yarış konusu açılmış. Sayın Metela benim de aynı siz gibi geçen yılki ahlaksızlıklardan dolayı yarışla ilgili heyecanım kalmadı. Başvuru yapıcam, katılım sağlıycam ama önceki gibi değil. Belkide beni direkt elerler muhalefet kontenjanından. 

Katılım koşullarını okudum. Ben bu sene şartlar arasında görmek istediğim bir madde vardı göremedim. MESELA;  şu seviyede yalakalık ve yağcılık yapan,  kontenjanı ...  Böyle bir madde olmalıydı. Yalakalar, karaktersizler, emek hırsızları çok zorlanıyorlar, böyle bir madde ile onların daha fazla zorlanmadan yarışa katılmaları sağlanmalıydı... Her defasında facebook sayfalarından, listelerden, sonuç sürelerinden bu aşağılık durumu tespit etmek bizler için de zor oluyor.  

Yukarı Dön
emrekardes View Drop Down
Newbie
Newbie
Simge

Kayıt Tarihi: 22 Feb 2018
Konum: İstanbul
Durum: Aktif Değil
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Alıntı emrekardes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Dec 2018 Saat 9:31pm
Herkese merhaba

Endişe ve düşüncelerinize katılıyorum. Sonuna kadar haklısınız. Katılım ücretinin astronomik olarak artmış olması da bu düşünceleri haklı çıkartıyor.

Bununla beraber katılımcı eğer yaş grubunda açık ara geçeceği bir derece elde ederse, kişisel olarak da yarışa alınmamak üzere komitenin bir inisiyatif kullanma ihtimali bana düşük görünüyor. Örn. Geçen sene 40-4 i4 yaş grubunda baraj 16:06 civarı idi. Siz 14lerde bir derece yaparsanız her halukarda garantilersiniz.

Tercih yine de kişiye kalmış tabii ki...

Olayın bu kadar ticarileşmesi ve anlamını yitirmesi çok üzücü. Oysa sporun özendirilmeye çalışıldığı, nüfusundaki lisanslı sporcu sayısının bu kadar düşük olmasına rağmen olimpiyat sevdası bulunan bizimki gibi bir ülkede aslında devlet kurumlarının katılımı teşvik edici davranması gerekirdi. Bu spora gerçekten amatörce duygularla bağlı sevgiyle, vefakarca emek veren insanların emeklerine yazık oluyor. Sonuç olarak da topluma mesajlar da gidemiyor. Yazık.
Yukarı Dön
Metela View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Kayıt Tarihi: 16 Jun 2016
Konum: istanbul
Durum: Aktif Değil
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Alıntı Metela Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Dec 2018 Saat 9:59pm
Bir defa boğazda yüzme şansı elde ettiyseniz ve cidden kötü bir anı yaşamadıysanız, yüzme sporuna resmen bağlanıyorsunuz, bir ülke kendi insanlarına bu şansı vermek yerine tamamen bu işten soğutmak için uğraşıyor, bu zihniyetin amacı olimpiyat falan değil, zaten öyle olsa sürekli devşirme sporcu kullanmaz, doping olayları olmaz. Kendi insanlarını sabırla yetiştirir, onlara olanak tanır, boğaz gibi doğal bir olanağı insanlara fahiş ücretlerle sunmaz, aksine teşvik eder, bu fahiş fiyatı alıp, büyük kısmını elemenin anlamı ne olabilir, diğer yarışların hepsini yüzebilen insanlara, boğaza katılamazsınız maalesef demek ya da ücret bu kadar demek cidden insanın midesini bulandıran bir davranış!

Sonuçta bu iş sadece şov onlar için, hatta bu ülkedeki her şey kendi iğrenç egolarını tatmin etme işi, koca ülke tamamen içi boş bir şov dünyasına döndü, bizim gibi emekleri ile çalışa çalışa bu noktalara gelen insanlara ket vurmak, onlara bu işler sadece para ile olur demek, çok üzücü ve insanı çileden çıkarıcı bir durum, bakalım bu işi haklı bulan birileri çıkacak mı? Çıkarsa da nasıl bir açıklama yapacak merakla bekliyorum.


Düzenleyen Metela - 15 Dec 2018 Saat 10:00pm
Yukarı Dön
Hermias View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Kayıt Tarihi: 02 Jun 2011
Konum: İstanbul
Durum: Aktif Değil
Points: 1749
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Alıntı Hermias Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Dec 2018 Saat 7:10pm
Arkadaşlar,
Yorumları okudum..Yazılacak çok şey var; mikro eleştiri (detay konular) , makro eleştiri (daha göze çarpan konular) ...VS..

Konuyu fazla uzatmayayım...detaylarla yada orta seviye detaylarla uğraşmak yerine sadece tek bir konuya odaklanılmalı bence  en önemlisine..O da ŞEFFAFLIK..

Yani bu ve bundan sonraki sene elemelere giren herkesin dereceleri yayınlanmalı.Bu bence işin olmazsa olmazı..

Düzenleyen Hermias - 16 Dec 2018 Saat 7:17pm
Technique is an important skill to learn and is one of the key differences between amateur and elite swimmers.
Yukarı Dön
taskindoga View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Kayıt Tarihi: 25 May 2015
Konum: İstanbul
Durum: Aktif Değil
Points: 614
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Alıntı taskindoga Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Dec 2018 Saat 9:46pm
Matela tüm söylediklerine katılıyorum. Duyduğum kadarıyla 137 kişi elemeyi geçemeden yada elemeye girmeye gerek duymadan yarışa katılmış. Kesin konuşmuyorum ama eminim doğrudur. Olimpiyat komitesi kendine olan güveni iyice sarstı. Listeyi yayınlamamalarından da belli her şey. Hatta Allah rahmet etsin ölen kişinin de elemeye girmeden yarışa katıldığını duydum. 

Tamam anlıyorum. İlgi çeken bir yarış. Birçok insanın katılmak istemesi ve araya birilerini sokması bence olağan karşılanmalı. Ama komitenin kesinlikle bu haksızlığa müsaade etmemesi gerekirdi.  Eğer ölen yüzücünün elemeye girmeden katıldığı doğruysa bu çok büyük bir fiyasko. Komite başkanın görevden alınması yada istifa etmesi gerekir. İnsanlarında hayatlarıyla oynuyorlar. Bu bilgileri bugün duydum. Kesin bilgi olmadığı için yazmakta tereddüt ettim ama Zamanı olan veya kayıtları bir yerlerde saklamış olan arkadaşlar araştıırsın lütfen. Doğru değilse de doğrusunu lütfen biri yazsın.

Barajı da bu sene iyice abartmışlar. Bizim yaş grubunda barajı 1.04 olarak belirlemişler. Ben geçen sene 1,04 küsür yüzerek 30. olmuştum. Yabancıları çıkarırsak ilk yirmiye girmişimdir. Nasıl bir baraj bu anlamadım.  

Katılım ücretinin de bu kadar yükseltilmesinin sebeni nedir? Samsung, Arena, Eti, Koç ve diğerleri biz bu kadar para verirken neyin sponsorluğunu yapıyor ben onu da anlamadım. 


Düzenleyen taskindoga - 16 Dec 2018 Saat 10:23pm
Yukarı Dön
burock78 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Kayıt Tarihi: 22 May 2015
Konum: Ankara
Durum: Aktif Değil
Points: 580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı burock78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Dec 2018 Saat 12:23pm
Merhaba Arkadaşlar

Yarışın katılım koşullarının açıklanması ile forumda da konu ile ilgili hareketlilik kaldığı yerden başladı. Ancak ne yazık ki karşımızda umarsız bir idare var. Bir de ne yazık ki burada konuşulan burada kalıyor.

Önümüzde elemelere hazırlanabilmek için uzun bir zaman var.  Benim tavsiyem canınızı sıkmadan, sınırda kalmayacak şekilde elemelere hazırlanmak. Yoksa o geldi, bu geçti bu haksiz girdi... Kendi kendimize konuşup demoralize oluyoruz. Sporcunun en büyük besin kaynağı moraldir.

Bir söz var

if you can't swim with your body, swim with your soul.

Bedeninle yüzemiyorsan, ruhunla yüz (gibi bişey)

Moralinizi bozmayın, elemelere hazırlanın...
“Bitirmem mucize değil. Asıl mucize, başlamak için gösterdiğim cesaret.” John Bingham
Yukarı Dön
suyudovenadam View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Kayıt Tarihi: 31 Jan 2015
Konum: Türkiye
Durum: Aktif Değil
Points: 380
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Alıntı suyudovenadam Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Dec 2018 Saat 1:17pm
Sayın @Hermias,   @taskindoga, @burock78  sizlerin de aynı şeyleri görmesi beni mutlu etti.  Sizden bir eleştiri bekliyordum uzun zamandır. Aklın yolu bir. Demek ki göz göre göre, herkesin farkına vardığı bir haksızlık söz konusu. Burda yazması gereken iki üye daha var. Umarım özel mesajda yazdıklarını burda dile getirirler. Yoksa samimiyetleri tartışılır.

 Yukarıdaki cevapta da olduğu gibi genelde söylenen şudur "baraj 16 ise sen 14 yüz, zaten geçersin." Hep kaç yıldır aynı cevap. Başka konularla kendini meşgul etme. 
Mesela sallıyorum, iki yıl dershaneye gidiyorsun, gece gündüz ders çalışıyorsun, onbinlerce masraf, günlerce zaman kaybı vs. vs. Boğaziçi ünv. mühendislik kazanıyorsun. İlk gün yanına bir kız oturuyor, Okuma yazmayı yeni sökmüş. Kim bu diyorsun. Dekanın sevgilisi diyorlar. Mal ama torpille geldi. Biraz abartı oldu ama bunun gibi bişey. Nesini kabul edeceksin. İnsan değil misin?

O yüzden şeffaf olmadıktan sonra her türlü yorum yapılabilir. Kimse bize kızamaz, karşı gelemez. Bu soruları kendileri sorduruyor. Şimdi soralım; araya soktukları yalakalarını, tanıdıklarını acaba starttan mı başlattılar, yoksa gs adasının ordan falan mı suya bıraktılar? Starttan başlatıp bir botun kenarından tutup finişe kadar getirdiler mi? Veya onlar orda çay kahve içti ama yalandan sertifika mı bastılar? Bu konuda hiç bir bilgim olmadığı halde soruları sormaya hakkım var çünkü balık baştan kokmuş, katılanların nasıl katıldığı belli değil.  Bu yarışa katılmak için insanlar can atıyor. Acaba parayla adam alıyorlar mı? Mesela adam başı 2 000 tl alsa toplamda 200 000 kazanmıştır yetkililer. Neyin karşılında araya sokuluyor bu yalakaları?

Bunlar geçmişte olan bize bırakılan tartışma konuları. Hem organizatörler, hem de katılımcılar önümüzdeki yıl tertemiz bir yarış yapmak istiyorsa açık olacaklar, şeffaf olacaklar. 
1- Seçme listesi ve geçen yıldan gelen listesi açıklanacak.
2- Seçme süreleri açıklanacak.
3- Yarışa katılmaya hak kazananların listesi açıklanacak. 
Hepsi bu. Yalakalar da hak ediyorsa katılacak, hak etmiyorsa avucunu yalayacak.  Hepiniz biliyorsunuz kaç yıldır seçme geçmek için yıırtınıyorum antremanlarda. Geçen yıl geçebildim seçmeyi. Yalakalar da dillerini çalıştıracağına kulaçlarını çalıştıracaklar artık.


Düzenleyen suyudovenadam - 17 Dec 2018 Saat 1:21pm
Yukarı Dön
burock78 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Kayıt Tarihi: 22 May 2015
Konum: Ankara
Durum: Aktif Değil
Points: 580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı burock78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Dec 2018 Saat 1:48pm
Sevgili suyudovenadam... Belli ki geçen seneden çok kızmışsınız. Kızgınlığınızı ben de paylaşıyorum. Ancak ne yazık ki içinde yaşadığımız toplum yozlaşmış. Hem bu mecrada hem de sosyal medyada Cemal Gümüş vakası tartışıldı. Adam sadece bizim aramızdan ayrılmakla aklandığını zannediyor herhalde. Sanki o mesajları başka kimse okumadı. Ama işin berbat tarafı ne biliyor musunuz? Cemal Gümüş halen yüzme camiasının içinde ve bu mesajları burada okuyanlar onun yüzüne gülüp, onunla hoşbeş etmeye devam ediyorlar.

Sizin abartılı dediğiniz örnek aslında pek de abartılı değil. Ben de üniversite adı değiştirerek size bir başka örnek vereyim. Bilkent, TOBB Etü biliyorsunuz paralı üniversiteler. Örnekler çoğaltılabilir. Burada parasıyla okuyan öğrenci ile bursla okuyan öğrenci aynı kalitede eğitim alıyorlar. Mezun olunca farkı olmuyor mu? Biri babasının şirketinde çalışıyor diğeri büyük başarılara imza atıyor.

Geçen sene elemelere girmedim. Bu sene de elemelere girmeyeceğimden çok emindim. Ne oldu? Baraj değişti. Antrenman yapmadım mı? Nasıl olsa garantiledim diye yapmayabilirdim. Ancak ben yüzmeyi sağlığım için sürdürüyorum. 2018 yılı içinde bugüne kadar 98 havuz antrenmanı yaptım ve havuz+deniz toplam 360km yüzdüm ve yıl sonuna kadar daha da yüzeceğim. Bunun neticesinde bir kazanım elde ettim. Bunu kendim için yaptım. Bugün elemeye girsem geçebilirim. Kendime güveniyorum. Boğaz yarışına katılmasam ne kaybederim?

Sevgiler, saygılar...


Düzenleyen burock78 - 17 Dec 2018 Saat 2:48pm
“Bitirmem mucize değil. Asıl mucize, başlamak için gösterdiğim cesaret.” John Bingham
Yukarı Dön
Metela View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Kayıt Tarihi: 16 Jun 2016
Konum: istanbul
Durum: Aktif Değil
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Metela Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Dec 2018 Saat 4:37pm
Hepinize katılıyorum, ben de çok sinirliyim, burok78, suyudovenadam size bir şey itiraf edeyim, Cemal Gümüş yaklaşık 2 aya yakındır bizim havuza geliyor, her sabah görüyorum, içimden tonla şey söylemek geliyor ancak sistem bu adamı kabul etmişse asıl bu işi organize edenlere bu ve bunun gibilere imkan verenlere ben gerekenleri söylemek istiyorum.

Bu adamı geçen yaz neredeyse tüm yarışlarda gördük, elinde fotoğraf makinası ile tonla resim çekiyordu, her yerde ön planda, demek ki yüzüne ne desek rahat kızarmayacak belli, halen facebook'unu açık tutuyor, sıtkım sıyrıldı diyebilirim, eğer ki bu adam gerçekten bu işlere bulaşmasaydı ya da burada özür dileseydi, tüm yaz boyunca yüzdüklerine ve gelişimine saygı duyardım, ancak şu an sadece hayret ediyorum, nasıl bu camianın içinde bu kadar rahat ve bihaber durabiliyor diyorum.

Hatta kendi ekiplerinde başka bir arkadaşı inebolu'da başka bir arkadaşın ödülünü alıp fotoğraf çektirip, gelen tebrikleri kabul eden ama başkasının ödülü olduğunu söylemeyen, namazdan niyazdan kafayı kaldırmayan tipler bunlar, hiç kimsenin inancına bir lafım yok ama birilerinin hakkını yemesine tonla lafımız var, inanın ben hayatımda ilk spor başarım olan 3.lüğü, inebolu'da kürsüye çıkarken bir yandan da utandım, 12 kişi benim kategorimdeydi, sayı az olunca acaba bu kürsüyü hak ettim mi diye düşündüm, bizim kafalar nasıl, bu insanların mantıkları nasıl :(


Düzenleyen Metela - 17 Dec 2018 Saat 4:41pm
Yukarı Dön
Hermias View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Kayıt Tarihi: 02 Jun 2011
Konum: İstanbul
Durum: Aktif Değil
Points: 1749
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Hermias Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Dec 2018 Saat 7:15pm
Suyudövenadam' merhaba; verdiğin boğaziçi univ. örneğine çok güldüm..Abartı demişsin ama gerçekten abartı değil aynen burada bahsi geçen vakaları yansıtıyor..
Daha önce de yazdım ; bu sene kesinlikle TMOK seçme sonuçlarını açıklamalı.
Ha. diyebilirler; benim 30 tane kontenjanım var, ona da lafım olmaz..Ama sonuçlar burada çok önemli.
Burada yapılması gereken bu durumun önce resmi bir yazı ile iletilmesi eğer olumsuz bir yanıt alınırsa hukuki yolların aranmasıdır...


Technique is an important skill to learn and is one of the key differences between amateur and elite swimmers.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 12>
  Share Topic   

Forum Atla Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 1,023 Saniyede Yüklendi.